Cudia ne mendjen time View larger

Cudia ne mendjen time

Orhan Pamuk A-008686

New product

Përshkrim i shkurtër

Çudia në mendjen time sillet rreth këtyre pyetjeve thelbësore të qenies sonë dhe përshkruan me një qartësi tronditëse mospajtimet mes jetës së periferive dhe asaj në zemër të qyteteve. Orhan Pamuk, nobelisti i vitit 2006, kaloi gjashtë vite me këtë roman, duke përfshirë në të më shumë se katër dekada jetë.

More details

11102 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN9789928221636
Viti i botimit2022

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kush vendos për dashurinë dhe ndjenjat tona: ajo çfarë dëshirojmë ne apo ajo që fati na ka caktuar? A e përcaktojnë zgjedhjet tona lumturinë që ëndërrojmë apo forca të tjera jashtë nesh na e diktojnë atë, edhe fatin tonë?

Përmes historisë së shitësit ambulant, Mevlutit, dhe të familjes së tij, Pamuk zbulon mjeshtërisht një pamje të re të Stambollit, ende të panjohur prej nesh.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages592
ISBN9789928221636
Shtëpia botueseKafamda Bir Tuhaflık
Viti i botimit2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori
I ri1