I ri Netet e murtajes Shiko më të madhe

Netet e murtajes

Orhan Pamuk A-008909

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani më i ri i Orhan Pamukut, NETËT E MURTAJËS vjen ne shqip nga Skanderbeg Books. Duke u marrë me epideminë dhe karantinën e këtij ishulli imagjinar osman, Orhan Pamuk na rrëfen për nacionalizmin, politikën dhe romancën, për përplasjen mes Lindjes dhe Perëndimit.

Më shumë detaje

11091 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN9789928221667

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Veba Geceleri Jemi në vitin 1901.

Epidemia e murtajës ka rënë në ishullin e Mingerit. Një pasha mjek dërgohet nga sulltani të shërbejë atje, por myslimanët dhe të krishterët në ishull reagojnë shumë ndryshe ndaj masave për të frenuar sëmundjen.

Një ditë pashai gjendet i vdekur në rrugë. A është kjo një vrasje e rastësishme apo një komplot?

 

Të dhëna

Faqe640
ISBN9789928221667
Titulli origjinalVeba Geceleri
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiStefan Vuçani
RomanSagë&Histori