Cmim i reduktuar! Murgjit bazilianë të Italisë në Shqipëri: Shënime për Himarën: shekujt XVI-XVIII Shiko më të madhe

Murgjit bazilianë të Italisë në Shqipëri: Shënime për Himarën: shekujt XVI-XVIII

Nilo Borgia NA0011

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Merita e parë e veprës së Borgia s qëndron në faktin se ajo përshkruan një ndër periudhat më të dendura të kulturës mbarëshqiptare, e cila patjetër duhet thelluar e studiuar më tej, duke mbetur një imperativ për historiografinë e sotme shqiptare. Merita e dytë ka të bëjë me kontributin e jashtëzakonshëm të njohurive që jepen nga burimet arkivore dhe dokumentet e shumta që botohen për të parën herë.

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
Fletët374
ISBN978 9928 109 67 5

1 275 Lekë

-15%

1 500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët374
ISBN978 9928 109 67 5
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë