Dostojevski

Stefan Cvajg FNK0051

New product

Përshkrim i shkurtër

Të flasësh për Fjodor Mihajlloviç Dostojevskin, për rëndësinë që ai ka për botën tonë të brendshme me fjalë të denja e të përshtatshme për të, është një punë e vështirë dhe me shumë përgjegjësi, sepse gjerësia dhe fuqia e këtij njeriu të papërsëritshëm kërkon njësi të reja matëse.

More details

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-99943-52-55-5

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Duke iu afruar atij për herë të parë, kujtojmë se do të gjejmë një vepër të kryer, një poet, por në fakt zbulojmë një pakufishmëri, një botë të tërë me yje që i vijmë rrotull dhe me sfera që përmbajnë një muzikë të veçantë, dhe mendja jonë e humbet shpresën se mund të arrijë ndonjëherë të depërtojë deri në fund brenda kësaj bote.

Data sheet

pages151
ISBN978-99943-52-55-5
RedaktoriRexhep Hida
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiVullnet Muço