Nice

Stefan Cvajg FNK0053

New product

Përshkrim i shkurtër

O vetmi! Ti, atdheu im, vetmi. Nga bota e akullt e qetësisë vjen kënga e mërzisë. Zarathustra këndon këngën e mbrëmjes, këngën e natës së fundit, këngën për kthimin e përhershëm.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-99943-52-85-2

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Vetmia! A nuk ishte ajo streha e vetme e udhëtarit, vatra e tij e ftohtë, mbulesa e tij e ngurtë? Ai ka qenë në qytete të panumërta, në udhëtime të panumërta të shpirtit. Më se një herë është përpjekur t'i shmanget në vendet e njerëzve të tjerë, por gjithmonë i plagosur, i munduar, i zhgënjyer është kthyer në shtëpi "në atdheun e tij, në vetminë tij". Por duke u endur së bashku me të dhe me shndërrimet e tij ajo edhe vetë sikur u shndërrua në mënyrë të çuditshme dhe ai i trembur e sheh atë në fytyrë.

Data sheet

pages115
ISBN978-99943-52-85-2
RedaktoriRexhep Hida
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiVullnet Muço