Reduced price! Dy vjet pushime View larger

Dy vjet pushime

Zhyl Vern BUE036

New product

Përshkrim i shkurtër

Një grup djemsh mbeten në mëshirë të fatit në mes të detit dhe pas një stuhie të fortë ata dalin në një ishull të shkretë, ku u duhet të mësojmë të shkojnë mirë me njëri tjetrin nëse duan të mbijetojnë.

More details

146 Items

320 Lekë

-20%

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Romanet e Zhyl Vernit lexohen me etje nga fëmijët e të gjithë moshave dhe sidomos "Dy vjet pushime" si një aventurë pa dashje mjaft interesante e një grupi fëmijësh të cilët nisen thjesht për një shëtitje dyjavore në det. Vetëkuptohet ç'ndodh. Fëmijët e trallisur nga e papritura e madhe, mësohen me atë që i gjeti dhe luftojnë me këmbëngulje kundër vështirësive të shumta dhe përpjekjet që bëjnë për t'u çliruar nga e keqja. Libri është tërheqës, dialogu i këndshëm dhe përshkrimet janë zbavitëse.