Zhyl Vern

Lista e librave të autorit

per page
Showing 1 - 32 of 50 items
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Nje nga kryeveprat e letersise klasike per te rinj, shkruar nga Zhyl Verni, vjen ne nje botim special ne gjuhen shqipe, pergatitur nga Zenit, nen perkthimin e mjeshtrit Halit Selfo.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  Nje nga kryeveprat e letersise klasike per te rinj, shkruar nga Zhyl Verni, vjen ne nje botim special ne gjuhen shqipe, pergatitur nga Zenit, nen perkthimin e mjeshtrit Halit Selfo.

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Jules Verne is considered the father of science fiction. With his works, he has sent readers to the polar deserts, to the Moon and under the sea, and has been completely convinced that his fantasies will one day come true. His most notable works are "Around the World in 80 Days", "Journey to the Center of the Earth", "Captain Grant's Sons",...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 071 Lekë 1 190 Lekë -10% In Stock

  Botuar në 1870, novela vazhdon ta magjepsë dhe ta angazhojë lexuesin, duke prezantuar, një udhëtim të pabesueshëm, në një botë aventurash dhe rreziku!

  1 071 Lekë
  1 190 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  Jules Verne, një shkrimtar i njohur francez, i konsideruar si "babai" i fantashkencës. Është autori i dytë më i përkthyer i të gjitha kohëve, menjëherë pas Agatha Christie me 4162 përkthime. Shpikjet e përshkruara në shumë prej librave të tij më të famshëm tashmë janë bërë realitet dhe veprat e tij kanë frymëzuar breza të tërë krijuesish e shpikësish.

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  HarperCollins is proud to present its new range of best-loved, essential classics. With his faithful French servant, Passepartout, Phileas Fogg embarks on the adventure of a lifetime, travelling across four continents by whatever means he can - train, elephant, steam ship - and experiencing endless surprises and mishaps along the way.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Zbuloni aventurat e jashtezakonshme e ekspeditës Barsak

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë Out of stock

  300 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  425 Lekë 500 Lekë -15% In Stock

  Romani, i vendosur në vitin 1861, përshkruan aventurat e ekspeditës britanike udhëhequr nga Captain Hatteras John në Polin e Veriut.

  425 Lekë
  500 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  425 Lekë 500 Lekë -15% In Stock

  Në roman, Shandon Mate i parë merr një letër misterioze ku i kërkohej atij të ndërtonte një vapor përforcuar në Liverpul.

  425 Lekë
  500 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Bileta e lotarisë është një nga romanet më të bukur të Zhyl Vernit. Ai ka skalitur me penën e tij historinë e Gulda Hansenit, norvegjezes së bukur, që pret me padurim lajme nga i fejuari i saj, i cili ndodhet në brigjet e peshkimit të Njufaundlendit.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Veprimi zhvillohet në Afrikën e Jugut, ku inxhinieri Mere kryen studimet e kimisë organike në shkëmbinjtë mineral depozitues. Heroi dëshiron të martohet me vajzën e pronarit të tokave zonjushën Alisës, por babai i saj refuzon, sepse pasuria e djaloshit nuk është e mjaftueshme për babain lakmitar. Siprien Merè, i dashuruar me Alisën dhe i nxitur prej saj,...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  Zhyl Verni lindi në qytetin e Nantës, në Francën Perëndimore. Ai filloi studimet për drejtësi në Paris, por i ndërpreu ato për të filluar karrierën e tij si shkrimtar. Ai filloi të bashkëpunonte me botuesin Pierre - Jules Hetzel, i cili e ndihmoi Vernin të publikonte veprat e tij dhe i dha disa këshilla për fushën e letërsisë.

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  Doktor Oksi së bashku me asistentin e tij, Izhene, shkojnë në komunitetin e vogël të Kikendones. Ai premton ta ndriçojë qytezën me një rrjet tubash me gaz oksihidrik. Gjatë ndërtimit të këtij rrjeti, komuniteti i qetë entuziazmohet mjaft, deri në atë pikë, sa ata janë gati të luftojnë me komunitetin fqinj. Por cili është shkaku i këtij ndryshimi në...

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Një grup djemsh mbeten në mëshirë të fatit në mes të detit dhe pas një stuhie të fortë ata dalin në një ishull të shkretë, ku u duhet të mësojmë të shkojnë mirë me njëri tjetrin nëse duan të mbijetojnë.

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  Shumë Robinsonë kanë zgjuar kureshtjen e lexuesve të rinj... Por me gjithë numrin e madh të romaneve të këtij cikli, mbetej ende vend për një roman të ri... Një grup fëmijësh nga tetë deri trembëdhjetë vjeç, të braktisur në një ishull, të shtrënguar të luftojnë për jetën midis pasioneve të rigjallëruara, të ndryshimeve të kombësisë, me një fjalë një...

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Nxënësit e shkollës Çerman në Uellington, kryeqytetin e Zelandës së Re pas mbarimit të shkollës, vendosin të shkojnë në një pushim dymujor. Prindërit e nxënësve marrin me qera një jaht dhe e lidhin pas një anijeje tregtare. Në një çast, kur kapiteni i anijes nuk ndodhej në të, jahti papritur veçohet nga ajo dhe për fëmijët nis një udhëtim plot me aventura...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Ky roman, i pasur në aventuara e të papritura, na tregon se si djaloshi me një inteligjencë të jashtëzakonshme realizon i pari lundrimin polar drejt botës.

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Pasi gjejnë një shishe misterioze në det kur kishin dalë për të provuar jahtin e tyre të ri në 1964, Glenervani dhe bashkëshortja e tij duke u udhëhequr nga letrat që nxjerrin nga shishja, nisin një udhëtim të gjatë e aventuresk në kërkim të kapitenit të famshëm skocez, Grant. Në këtë libër do keni mundësi të lexoni peripecitë dhe sakrificat e shumta që...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 070 Lekë 2 300 Lekë -10% Out of stock

  Nëse fëmijët e vegjël do t'i lexojnë librat e Zhyl Vernit, ata do të kenë një botë plot fantazi dhe mendja e tyre do t'i nxisë drejt shkencës. Kjo është e provuar tashmë prej një shekulli ku pasionantët e këtij autori janë bërë shkencëtarë në të ardhmen e afërt. Prandaj ne kemi rekomanduar katër prej veprave më të mira, të përshtatura për lexuesit e...

  2 070 Lekë
  2 300 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Barku i minierës i zbrazur, pistonat e shkulur, pasarelat e thyera... Pellgu qymyrguror i vjetër i Ebërfoilit, në Skoci, është krejtësisht i vdekur.

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë Out of stock

  Historia e disa njerëzve të humbur, të cilët mundohen të mbijetojnë në atë tokë misterioze, duke zbuluar një nga një sekretet e saj. 

  600 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  595 Lekë 700 Lekë -15% Out of stock

  595 Lekë
  700 Lekë -15%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  595 Lekë 700 Lekë -15% Out of stock

  595 Lekë
  700 Lekë -15%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  680 Lekë 800 Lekë -15% In Stock

  Pas një sezoni të dobët gjuetie, ndërsa bëhen gati për kthim, gruaja e pronarit të firmës, zonja Weldon, djali i saj pesëvjeçar Xhek dhe kushëriri i saj Benedikt u kërkojnë t’i çojnë në San Francisko, Disa ditë pas nisjes së udhëtimit, ata shpëtojnë pesë pasagjerë të një anije që ishte mbytur, si dhe qenin e tyre.

  680 Lekë
  800 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Në një fshat në Karpatet e Transilvanisë ndodhin disa ngjarje të çuditshme dhe vendasit besojnë se Chort (djalli) ka pushtuar kështjellën e zonës. Konti Franz de Télek, vizitor në këto terrene, intrigohet nga historitë dhe vendos të shkojë në kështjellë dhe të hetojë. Ai gjen të zotin e kështjellës, baronin Rodolphe de Gortz, me të cilin vite më parë...

 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Romani, përveç notave epike, ka edhe nuanca romantike midis protagonistit dhe Nadias. Se ç’ndodh me fatin e tyre ju do ta gjeni në faqet e këtij libri.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  638 Lekë 750 Lekë -15% In Stock

  Korrieri Mishel Strogov arrin te zbuloje planin per pushtimin e Siberise, te cilin e qeveriste vellai i Carit te Madh te Rusise dhe arrin t'iu vihet ne ndihme per te parandaluar planin e fshehte per rrezimin e tij

  638 Lekë
  750 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 32 of 50 items