Reduced price! Udhëtim në qendër të tokës View larger

Udhetim ne qender te tokes

Zhyl Vern BOM0077

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është një përrallë imagjinare, por njëherësh edhe një depërtim në psikologjinë e mendjeve kërkuese. Mendja kreative e Zhyl Vernit i ka paraprirë shumë prej zbulimeve shkencore që kanë ndodhur sot, prandaj këto libra janë rekomandime ideale për të nxitur fantazinë e fëmijës tuaj

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
Viti i botimit2006

510 Lekë

-15%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Profesori guximtar Liedenbrock niset për një ekspeditë të çuditshme të shekullit të XIX: Një udhëtim poshtë një vullkani të shuar drejt bërthamës së Tokës. Në kërkimin e tij për të depërtuar tek sekretet e moçme të planetit, me gjeologu, së bashku me nipin e tij Axel dhe shoqëruesin e tyre të përkushtuar Hans - zbulojnë një kopsht zoologjik të habitshme nëntokësor me përmasa parahistorike. Përralla imagjinare e Vernit është në të njëjtën kohë një aventurë rrëfimtare shkencoren dhe një reflektim mbi përsosmërinë e kuptimit njerëzor dhe psikologjisë së kërkuesit

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages210
Shtëpia botueseOmsca-1
Viti i botimit2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiSokrat Gjerasi