Pesë javë në balonë View larger

Pese jave ne balone

Zhyl Vern BOM0075

New product

Përshkrim i shkurtër

Bota po kalonte nga një periudhë ku shkenca ishte në fazat fillestare drejt një revolucioni të madh. Këtë moment ka kapur në mënyrë të shkëlqyer Zhyl Verni, në Anglinë e Shekullit të XIX, ku fantazia e tij shkoi për shtat dhe parapriu zbulimet më të mëdha të teknologjisë dhe komunikimit njerëzor.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
Viti i botimit2005

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Më 14 janar 1862 u bë një takim i madh në sesionin e Shoqërisë Gjoegrafike Mbretërore Nr. 2 në Ëaterloo Place, në Londër. Presidenti Sir Francis M bëri një komunikim të rëndësishëm për kolegët e tij në fjalimin që ndërpritej shpesh herë nga duartrokitjet.

Ky model i rrallë i elokuenca ndërpritej me fraza tingëllues si më poshte, të veshura me patriotizëm: "Anglia ka marshuar gjithmonë në krye të kombeve" (për të, lexuesi do të vëzhgojnë, kombet gjithmonë marshojnë në krye të njëri-tjetrit), "nga trimëria e hulumtuësve të saj drejt zbulimit gjeografik. " (Miratimi i përgjithshëm).

"Dr. Samuel Ferguson, një nga bijtë e saj më të lavdishme, nuk do të shfaqë diskrititimin rreth origjinës së tij."

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages196
Shtëpia botueseOmsca-1
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiEnver Fico