Reduced price! Fluturo me fantazitë e Zhyl Vernit, - set me 4 libra View larger

Fluturo me fantazite e Zhyl Vernit, - set me 4 libra

Zhyl Vern BOM0141

New product

Përshkrim i shkurtër

Nëse fëmijët e vegjël do t'i lexojnë librat e Zhyl Vernit, ata do të kenë një botë plot fantazi dhe mendja e tyre do t'i nxisë drejt shkencës. Kjo është e provuar tashmë prej një shekulli ku pasionantët e këtij autori janë bërë shkencëtarë në të ardhmen e afërt. Prandaj ne kemi rekomanduar katër prej veprave më të mira, të përshtatura për lexuesit e moshës 11 – 17 vjeç.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1

2 070 Lekë

-10%

2 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth setit

1. “Pesë javë në balonë” nga Zhyl Verni. Vetëm këtë libër mund ta porositni direkt te linku KËTU.

Bota po kalonte nga një periudhë ku shkenca ishte në fazat fillestare drejt një revolucioni të madh. Këtë moment ka kapur në mënyrë të shkëlqyer Zhyl Verni, në Anglinë e Shekullit të XIX, ku fantazia e tij shkoi për shtat dhe parapriu zbulimet më të mëdha të teknologjisë dhe komunikimit njerëzor.

2. “Udhëtim në qendër të tokës” nga Zhyl Verni. Vetëm këtë libër mund ta porositni direkt te linku KËTU.

Ky libër është një përrallë imagjinare, por njëherësh edhe një depërtim në psikologjinë e mendjeve kërkuese. Mendja kreative e Zhyl Vernit i ka paraprirë shumë prej zbulimeve shkencore që kanë ndodhur sot, prandaj këto libra janë rekomandime ideale për të nxitur fantazinë e fëmijës tuaj

3. “Fari në fund të botës” nga Zhyl Verni. Vetëm këtë libër mund ta porositni direkt te linku KËTU.

I mbetur vetëm pas vrasjes së shokëve heroit tonë i duhet të luftojë piratët deri në vdekje. Roman që të mban në gjemba deri në fund.         

4. “Kapiteni 15-vjeçar” nga Zhyl Verni. Vetëm këtë libër mund ta porositni direkt te linku KËTU.

Pas një sezoni të dobët gjuetie, ndërsa bëhen gati për kthim, gruaja e pronarit të firmës, zonja Ëeldon, djali i saj pesëvjeçar Xhek dhe kushëriri i saj Benedikt u kërkojnë t’i çojnë në San Francisko, Disa ditë pas nisjes së udhëtimit, ata shpëtojnë pesë pasagjerë të një anije që ishte mbytur, si dhe qenin e tyre.

Data sheet

Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1