Arkipelagu ne flake View larger

Arkipelagu ne flake

Zhyl Vern BOT0037

New product

Përshkrim i shkurtër

Jules Verne, një shkrimtar i njohur francez, i konsideruar si "babai" i fantashkencës. Është autori i dytë më i përkthyer i të gjitha kohëve, menjëherë pas Agatha Christie me 4162 përkthime. Shpikjet e përshkruara në shumë prej librave të tij më të famshëm tashmë janë bërë realitet dhe veprat e tij kanë frymëzuar breza të tërë krijuesish e shpikësish.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789995611194

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Zhyl Verni parashikoi një botë të drejtuar fund e krye nga teknika. Shkroi për Hënën, Marsin, boshtin e Tokës, vullkanet, thellësitë e detit dhe lartësinë e yjeve, duke i treguar njerëzimit se një ditë bota do të shikohej në televizor ose se në kinematë do të shiheshin filma, se do të kishte nëndetëse, aeroplanë, automobila dhe raketa, por edhe armë të shkatërrimit në masë.

Data sheet

pages232
ISBN9789995611194
RedaktoriKujtim Gjonaj
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir M. Dibra