I ri Cmim i reduktuar! Udhëtim në botën e pikturës shqiptare Shiko më të madhe

Udhëtim në botën e pikturës shqiptare

Luan Rama BAO0445

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është një dritare e shkëlqyer për të gjithë fëmijët dhe të rinjtë që duan të njohin trashëgiminë e artë të pikturës shqiptare. E kuqja e Onufrit, Kostandin Shpataraku, Kol Idromeno me motrën Tone, Vangjush Mio, Abdurrahim Buza, Sadik Kaceli, Ibrahim Kodra. Botimi është në formë atllasi, i gjithi me ngjyra, ku ka edhe piktura të panjohura më parë të artistëve shqiptarë

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët80
ISBN9789928029850

1 105 Lekë

-15%

1 300 Lekë

Share

24 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët80
ISBN9789928029850
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë