Torta e zeze View larger

Torta e zeze

Charmaine Wilkerson MEP0163

New product

Përshkrim i shkurtër

Torta e zezë është një sagë familjare që flet për udhëtimin prej me shume se gjysmë shekulli të një familjeje, me ëndrrat e saj zhgënjyese, dashuritë e mallkuara dhe sekretet e erreta. Thellësisht domethënës dhe i shkruar bukur, Torta e zezë është një udhëtim i jashtëzakonshëm në jetën e një familjeje të ndryshuar përgjithmonë nga zgjedhjet e matriarkut të saj.

More details

11099 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928086303

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Romani debutues i Charmaine Wilkerson, përqendrohet në historinë e Eleonora Benetit, një emigrante nga Karaibet e gjeneratës së parë 70-vjeçare, që jeton në Kaliforninë Jugore.

Romani hapet me vdekjen e saj. Dy fëmijët e saj të rritur, Beni dhe Bajroni, do të dëgjojnë një regjistrim që ajo ka bërë pak para vdekjes së saj, që tregon se sa pak dinë që të dy për nënën e tyre.

Në jetën e trazuar të Eleonora Benetit, romani eksploron vetë natyrën e identitetit, mënyrën në të cilën kombinohen kulturat brenda familjeve dhe sesi një familje formëson historinë e saj brez pas brezi.

Data sheet

pages415
ISBN9789928086303
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori
I ri1