Libri i emrave te humbur View larger

Libri i emrave te humbur

Kristin Harmel MEP0222

New product

Përshkrim i shkurtër

"Libri i emrave të humbur" nga Kristin Harmel është një roman historik triller i mrekullueshëm, ngjarjet e të cilit zhvillohen në Francën e Luftës së Dytë Botërore. Ngjarja ka në qendër Eva Trob Abrams, një vajzë e re hebreje e lindur në Paris nga prindër emigrantë polakë, të cilën rrethanat e përfshijnë në një operacion klandestin, për të prodhuar dokumente të falsifikuara për fëmijë hebrenj, që t’i ndihmojë t’u shpëtojnë nazistëve.

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928086471

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Eva, një falsifikatore e talentuar, punon së bashku me mentorin e saj, Remiun, duke krijuar identitete të reja për fëmijët. Ata krijojnë një sistem, përmes përdorimit të një kodi sekret, të fshehur brenda një libri të quajtur "Libri i emrave të humbur", për të regjistruar emrat e vërtetë të fëmijëve dhe identitetin e tyre të falsifikuar. Ndërkohë që lufta bëhet më e ashpër dhe nazistët afrohen gjithmonë e më shumë, Eva dhe Remiu duhet të punojnë shpejt për të shpëtuar sa më shumë fëmijë.

Ndërsa Eva reflekton për të kaluarën e saj dhe sakrificat e bëra, ajo duhet të përballet me traumat e vazhdueshme të luftës dhe të gjejë një rrugëdalje për veten dhe ata që ndihmoi të shpëtonin.

 

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages342
ISBN9789928086471
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMargarita Sulaj Skënderaj
RomanDrame & tragedy
I ri1