Diana dhe Dosi një histori dashurie View larger

Diana dhe Dodi një histori dashurie

René Delorm, Barry Fox, Nadine Taylor MEP0261

New product

Përshkrim i shkurtër

Në faqet e këtij libri përshkruhet në detajet më të imëta e gjithë historia e tyre e dashurisë, që e mrekulloi botën, por edhe e trishtoi.

More details

11103 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928086686

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Janë shkruar vëllime të tëra për historinë e dashurisë, që ngërtheu zemrat e të gjithë botës dhe që përfundoi në mënyrë aq tragjike më 31 gusht të vitit 1997. Por vetëm një person mund të na e tregojë historinë e vërtetë të dashurisë midis Dianës, Princeshës së Uellsit, dhe Dodi Fajedit.

Rene Delormi, asistenti besnik dhe miku i vjetër i Dodit, ishte së bashku me çiftin fatkeq gjatë gjithë muajit gusht. Ai pa se si lulëzoi dashuria e tyre përgjatë lundrimit nëpër Mesdhe, përgjatë shëtitjeve në Monte Karlo dhe darkave intime në vilat e mrekullueshme të Fajedit në Francë dhe Angli.

Madje ishte Rene Delormi, ai që i përcolli nga apartamenti në Paris, atë mbrëmje të fundit së bashku. Ai po i priste me shishen e shampanjës në akull, kur mësoi lajmin e kobshëm.

***

Ajo ka qenë ndoshta gruaja më e famshme dhe më e adhuruar e globit... ndërsa ai, milioneri  sharmant, shpirti i butë i të cilit ia kaploi asaj zemrën... Romanca e tyre zgjati veç tridhjetë e shtatë ditë, por mahniti botën, aq e vrullshme dhe njëherësh jetëshkurtër.

Për herë të parë na jepet rrëfimi i ngjarjes, parë nga personi që e ndoqi rrugëtimin e tyre romantik nga dita e parë deri në çastin e fundit.

Rene Delormi, asistenti dhe miku personal i Dodi Fajedit, ishte pranë çiftit të të dashuruarve gjatë gjithë atyre ditëve të lumtura, që ata kaluan gjatë shëtitjeve me jaht, drekave dhe darkave, plazhit, sporteve ujore, dhe përpjekjeve për t’i shpëtuar syrit të paparacëve. Ai ishte me ta edhe gjatë ditës së tyre të fundit në Paris, përpara se të ndodhte katastrofa.

Delormi përshkruan çastet e lumtura që kaluan të dashuruarit, përpara se ëndrrat e tyre të shkërmoqeshin në thellësi të tunelit në Paris. Plotësisht i bindur se ata të dy do të përfundonin në martesë, ai na tregon planet e Dodit për të ardhmen me princeshën. Vetëm disa orë përpara aksidentit, Fajedi i kishte treguar Renesë një unazë të mrekullueshme me diamant, që donte t’ia vendoste në gisht princeshës pikërisht atë natë si shenjë e fejesës së tyre.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928086686
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKostaq L. Pashko
I ri1