Koeforët View larger

Koeforet

Eskili RED0021

New product

Përshkrim i shkurtër

"Koeforët"është cilësuar si tragjedi e së drejtës.

More details

894 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Redona
ISBN9789995614713
Viti i botimit2010

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Oresti është i bindur për drejtësinë e aktit të vet, por krimi i tij i kalon caqet e arsyes njerëzore ndaj nuk do të mbetet pa u ndëshkuar. Në këtë mënyre arijmë në justifikimin e përjetesimin e krimit. E drejta e Ifigjinisë së sakrifikur nga i jati në altarin e luftës,por dhe masakrave të Trojës, kërkon që Agamemnoni të ndëshkohet.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages90
ISBN9789995614713
Shtëpia botueseRedona
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7 - 14 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiJulian Bendo