Categories

Specials

List of products by supplier: Fan Noli

per page
Showing 33 - 64 of 293 items
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Kur ne qëndrojmë ulur, duke bashkuar të dy këmbët duke vënë mbi to duart, i gjithë trupi nis të funksionojë si një rreth. Atëherë rrymat elektrike trupore nuk mund të dalin jashtë dhe kështu fillon të formohet rrethi. Rrethi i energjisë formohet edhe gjatë aktit seksual mes burrit dhe gruas; dhe kur një rreth i tillë fillon të formohet, ky është momenti i...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Carolina Schutti është tregimtare gjermane dhe përmes të parës vepër që vjen në shqip, të përkthyera nga Sadedin Limani

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 500 Lekë In Stock

  Një libër jashtëzakonisht i rëndësishëm... nga ana intelektuale i saktë, i ndershëm dhe i guximshëm... duke qenë një kritik dyshues dhe i regjur i Kissinger - it për gati tri dekada, unë e pashë veten të mundur.

  2 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Djemtë nuk tregojnë kurrfarë interesi për Mian - ndoshta ajo nuk është edhe aq e bukur. Përveç kësaj, ajo nuk i ka mirë punët me algjebrën.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Pikërisht atëherë kur Mia mendonte se e kishte nën kontroll historinë e të qenit princeshë, gjërat fillojnë t'i dalin nga duart. Në fillim, një lajmërim i paparashikuar nga e ëma. Më pas, një intervistë e planifikuar në kohën me shikueshmëri më të madhe për princeshën e re.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock
 • Fati po realizohej kisha thirrur Dantesin në duel. Mos është kjo vdekja e dhunshme nga një flokëbardhë që më kishte paralajmëruar një fallxhore gjermane?

 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Fati po realizohej kisha thirrur Dantesin në duel. Mos është kjo vdekja e dhunshme nga një flokëbardhë që më kishte paralajmëruar një fallxhore gjermane?

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Dy fëmijë - binjakë rriten në të njëjtën familje, në të njëjtin qytet. Dramatikisht të ndryshëm, ata bëhen armiq të hidhur ndaj njëri-tjetrit; njëri i mirë, e tjetri i keq. Njëri largohet nga vendlindja e tij paqësisht, por kur gjithçka dështon, djali plangprishës kthehet, njëzet vjet më vonë, duke u zhvendosur në vilën e prindërve të tij te liqeni. Por...

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Mirësevini në jetë, Kejt Mekenzi. Ç'është e vërteta, në këtë fazë jeta e saj vetjake ka marrë tatëpjetë, kurse puna i është kthyer në një torturë të vërtetë

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Romanit "Doktor Zhivago" është ndërtuar mbi fatin e disa familjeve. Është një rrëfim epik mbi efektet e revolucionit rus mbi familjet borgjeze.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Të flasësh për Fjodor Mihajlloviç Dostojevskin, për rëndësinë që ai ka për botën tonë të brendshme me fjalë të denja e të përshtatshme për të, është një punë e vështirë dhe me shumë përgjegjësi, sepse gjerësia dhe fuqia e këtij njeriu të papërsëritshëm kërkon njësi të reja matëse.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Duar të ndyra është një dramë politike e vendosur në një vend fiksional të Ilirisë mes viteve 1943-1945; është historia e vrasjes së një lideri politik. Ngjarja është treguar në të shkruarën, me vrasësin që tregon mënyrën si e kreu misionin.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 340 Lekë 2 600 Lekë -10% In Stock

  Ne kemi përzgjedhur vetëm dy prej dashurive të DS. Dy histori që shkojnë drejt në zemër. Dy romane që të mbajnë gjallë. Njëra sjell dy martesa të zbrazëta që shkojnë drejt një dashurie, e cila kërkon sakrifica të mëdha. Tjetra sjell historinë e fuqisë së madhe të dashurisë.

  2 340 Lekë
  2 600 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Në këtë roman vjen jeta e Pejgamerit nën dritën e romanit. Iskander Pala

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Ngriti kokën që të vështronte sytë e tij të kaltër të errët, që ndriçonin një fytyrë të mirë dhe të dashur, e cila me kalimin e viteve po i pëlqente gjithnjë e më tepër

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Ky është një nga ëndërrshpjeguesit më të të plotë në botë, që përmban mbi 10000 ëndrra.

  2 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Ky punim i kushtohet hetimit të përkatësisë etnike të epirotëve të lashtësisë dhe përbërjes etnike të Epirit, që nga lashtësia e deri në kohët e reja. Duke shqyrtuar me kujdes të dhënat nga fushat më të ndryshme të historisë, gjuhësisë, arkeologjisë, mitologjisë, historisë kulturore etj., autori arrin në përfundimin bindës e të palëkundur se epirotët...

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  "Objekt i përshkrimeve të mia do të jetë vetëm kjo neurozë infantile. Me gjithë kërkesën e pacientit, refuzova të shkruaja historinë e plotë të sëmundjes, trajtimit dhe pasojave të saj, sepse kjo detyrë më dilte teknikisht e parealizueshme dhe nga ana sociale e papranueshme..."

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Etja për udhëtime është historia e Audrey Driscoll. E mbetur jetime që në moshë të njomë, Audrey u rrit duke u përkujdesur për gjyshin milioner dhe ekscentrik, si dhe për motrën e saj më të vogël Annabelle, e cila pretendonte se Audrey do të ishte gjithmonë e gatshme për ta.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  3 000 Lekë In Stock

  Një botim që vjen së fundi në shqip; një këndvështrim i ri për gjuhën etruske dhe raportet me gjuhët e tjera, përfshirë gjuhën shqipe dhe zhvillimet e saj. Një botim që vjen në shqip falë përkthimit të Krenar Hajdërit

  3 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Autorja me mbi 500 milionë libra të shitur në mbarë botën, edhe kësaj radhe na sjell një zhdukje të dashurisë dhe ndjenjave të një çifti që i kishin realizuar të gjitha në jetën e tyre. Pse arkitektit Çarli iu zhduk gruaja e tij e bukur dhe shfaqja misterioze e Sara Ferguson?!

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  Ky është një shqyrtim personal dhe ngulmues mbi fashizmin në shekullin e XX nga ish-sekretarja Amerikane e Shtetit, znj. Madeleine Albright. Në këtë libër bestseller të New York Times, autorja analizon trashëgiminë historike që po formëson disa ide radikale të ditëve tona të cilat rrezikojnë demokracinë dhe paqen.

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 430 Lekë 2 700 Lekë -10% In Stock

  Jeta i ka të dy anët e medaljes; dhe lumturinë edhe sakrificën. Këtë e trajton si rrallëkush Danielle Steel në romanet e veta, duke na sjellë histori nga jeta e përditshme njerëzore, që mund ti ketë për pjesë secili prej nesh. Ky set që përmban romanet “Aksidenti” dhe “Unaza” vjen me përzgjedhje fatesh diametralisht të kundërta brenda të njëjtës histori,...

  2 430 Lekë
  2 700 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Nganjëherë ndiej përkëdheljen e kohës që ikën, por herë të tjera - në shumicën e rasteve - e ndjej që ajo s'kalon . Minutat e dridhshme shkrihen sa gjatë-gjerë, më përpijnë dhe s'mbarojnë së dhëni shpirt.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Fjalimi i madh (Nutuk) është paraqitur nga Mustafa Kemal Ataturk në Kongresin e Dytë të Madh të Partisë Republikane Popullore, të mbajtur në datat 15-20 tetor 1927. Ky fjalim dhe idetë e përcjellura prej themeluesit të shtetit turk ndryshuan historinë e këtij vendi

  2 000 Lekë
  In Stock
Showing 33 - 64 of 293 items