Djegur ne uje, mbytur ne flake

Charles Bukowski FNK0268

New product

905 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928291028
Viti i botimit2019

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pjesë nga libri:

                                                    

 PO PO

kur Zoti krijoi dashurinë nuk bëri ndonjë gjë të madhe

kur Zoti krijoi qentë nuk i ndihmoi qentë

kur Zoti krijoi bimët bëri diçka mesatare

kur Zoti krijoi mërinë përftuam një dobi standarde

kur Zoti krijoi mua Ai më krijoi mua

kur Zoti krijoi majmunin ishte në gjumë kur

Zoti krijoi xhirafën ishte i dehur

kur Ai krijoi narkotikët ishte i droguar

kur Ai krijoi vetëvrasjen ishte depresiv

kur të krijoi ty shtrirë në shtrat

Ai e dinte se çfarë po bënte

ishte i dehur dhe i droguar

atëherë krijoi malet dhe detin dhe zjarrin njëherazi

Zoti bëri ca gabime

por kur krijoi ty shtrirë në shtrat

u prish mbi krejt Gjithësinë e Bekuar.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages280
ISBN9789928291028
Shtëpia botueseBurning in water, drowing in flame
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi