Diplomacia View larger

Diplomacia

Henry Kissinger A-002655

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër jashtëzakonisht i rëndësishëm... nga ana intelektuale i saktë, i ndershëm dhe i guximshëm... duke qenë një kritik dyshues dhe i regjur i Kissinger - it për gati tri dekada, unë e pashë veten të mundur.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN978999276340X
Viti i botimit1999

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Një libër jashtëzakonisht i rëndësishëm... nga ana intelektuale i saktë, i ndershëm dhe i guximshëm... duke qenë një kritik dyshues dhe i regjur i Kissinger - it për gati tri dekada, unë e pashë veten të mundur."

Godfrey Hodgson, The Indipendent

"Po të doni t'i bëni një nder dikujt, i jepni libirin "Diplomacia" të Henry Kissinger - it... pa dyshim, ai është një nga më të mirët dhe më të këndshmit mbi marrëdhëniet ndërkombëtare, të shkuara dhe të tashme... "Diplomacia" duhet të lexohet për përfshirjen e plotë historike, karakterizimet, paraqitjen e ngjarjeve, aftësinë për t'i parë në ndërlidhje pjesët e botës si një e tërë."

Malcolm Rutherford, Financial Times

"Diplomatët dhe politikanët që sot janë në lulëzim, duhet ta lexojnë atë me zell, sa kanë lexuar paraardhësit e tyre Makiavelin."

Douglas Hurd, Daily Telegraph

"Ata që duan të kuptojnë ndërhyrjet e Amerikës, shkaqet dhe pasojat e tyre, do të kenë mundësi ta përdorin këtë libër përshkrues si një nxitje dhe mjet pune."

Enouch Powell, Wall Street Journal

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages912
ISBN978999276340X
Shtëpia botueseDiplomacy
Viti i botimit1999
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiPetraq Pojani