Njeqind e nentedhjete e tre kafazet View larger

Njeqind e nentedhjete e tre kafazet

Rezart Palluqi JOZ0242

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani "193 Kafazët" përmes një gjuhë të mrekullueshme paraqet tand llumin e mbledhun në nënvetdijen e shqiptarit të postdikaturës. Nëse ka diçka që mundet me e ndryshue realitetin shqiptar, ninvetdijen e tij, két mund ta bajë vetëm arti, se arti dhe letërsia janë të vetmet që s'mund të manipulohen nga diktatura e pinjojtë e saj.

More details

1110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Jozef
ISBN9789928383990

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rezart Palluqi e ka krye detyrën vet para shoqnisë shqiptare, tue i vendosë asaj pasqyrën e kohes ku jeton dhe kët mision mund ta merrte përsipër vetëm nji pende e papërlyeme me realsocializëm. Romani asht tronditës dhe absurd - si realiteti aktual shqiptar ku krimi dhe korrupsioni po e mbysin vendin në çdo qelizë të tij.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages286
ISBN9789928383990
Published year2023
Vendodhja e botimitDurrës
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanDistopik & Utopik
I ri1