Kohë astrale View larger

Kohë astrale

Dritan Sulçebe TO0556

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani “Kohë Astrale” i ka të gjitha, thriller, satirë dhe endje filozofike apo metafizike.

More details

111109 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928376336

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Shtatë njerëz të gjendur rastësisht në qilarin e një lokali nate duke pritur fundin.

Shpresat, ëndrrat dhe iluzionet e tyre shpalosin një botë të tërë distopike, nëpër të cilën veprojnë një çetë profetësh të etur për të krijuar një botë të re, por edhe revolucionarë romantikë të frymëzuar nga e kaluara, duke u rrekur të hapin një shteg drejt një shoqërie sa më të drejtë.

Në mes të kësaj turbullire, spikasin edhe vizione mbi një të ardhme të largët të dominuar nga njerëz të modifikuar gjenetikisht që bien pre e marrëzisë së tyre; histori mbi heronj të së kaluarës që rreken më kot të ndryshojnë një realitet që nuk e mundin dot kurrë; ndodhi paranormale që paralajmërojnë pikërisht fundin e pritshëm.

Data sheet

pages448
ISBN9789928376336
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanUtopik & distopik
I ri1