Pajtoni View larger

Pajtoni

Nikollaj V. Gogol A-005311

New product

Përshkrim i shkurtër

Vëllimthi që po i paraqesim lexuesit përmban katër tregime të përmbledhjes “Mbrëmje në një fshat afër Dikankes” (1831). Janë tregime me subjekt te gershetuar fantastik dhe realist: përshkrimi i jetës fshatarake, i zakoneve dhe i dokeve të atyre anëve, shoqërohet me përshkrimet e paharrueshme të natyrës dhe me riprodhimin e goditur të gojëdhënave në frymën e folklorit ukrainas.

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608484

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Tregimi “Pajtoni” (1836) ka një tonalitet të theksuar realist, ndonëse subjektin e ka anekdotik. Tregimi përshkohet nga një humor i hollë, në të përqeshet vesi i harresës, nga i cili vuan personazhi qëndror, viktimë e kësaj dukurie

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages182
ISBN9789995608484
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJORGJI DOKSANI
I ri1