Kukudhi View larger

Kukudhi

Nikollaj V. Gogol A-004054

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo novele e Gogolit eshte nje rrefim i jashtezakonshem qe na tregon se njeriu zoteron vetem nje dobesi qe mund ta mposhte apo rrenoje ate; dhe ajo eshte frika

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Arka e Noes
ISBN9789928455529

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Studenti i filozofise Foma Bruti, i rene pre e magjise se nje shtrige plake, e cila shetit neper rrethinat e Ukrahines kaluar mbi kurrizin e tij, ia arrin te lirohet duke i thene fjale te shenjta dhe duke e rrahur. Fare pak kohe me pas ai meson se shtriga ne te vertete ishte nje vashe me bukuri rrenqethese, e sidomos bija e nje fisniku kozak. Ai e therret filozofin per tu lutur tri net me radhe mbi arkivolin e saj. Ne kete menyre Foma Bruti ne secilen nate e gjen veten ne nje beteje balle fuqive demoniake te cilat arrin t’i mposhte gjer ne naten e trete kur shfaqet Kukudhi.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages70
ISBN9789928455529
Shtëpia botueseBnn (Vëj)
RedaktoriEnxhi Shatko
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBujar Doko
I ri1