Taras Bulba

Nikollaj V. Gogol A-004952

New product

Përshkrim i shkurtër

Nje roman historik i vendosur mes shekullit të gjashtëmbëdhjetë dhe në fillim të shekullit të shtatëmbëdhjetë, ku tregohet revolta e pergjakshme kozake kundër polakëve e udhëhequr nga komandanti trim Taras Bulba.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789992787031

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Taras Bulba, një perzonazh i mitologjisë Ukrainase, ndiqet në këtë revoltë nga dy djemtë e tij.

Të bashkuar në një betejë të ashpër kundër shtypësve të tyre të ashpër polakë. Historia e tyre është një pasion dhe dashuri romantike, tradhtia e një djali dhe ndëshkimi i ashpër i atit.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages182
ISBN9789992787031
Shtëpia botueseTaras Bulba
RedaktoriXhevat Beqaraj
Published year2003
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiBujar Doko