Gjergj Fishta dhe Kanuni i Leke Dukagjinit Shiko më të madhe

Gjergj Fishta dhe Kanuni i Leke Dukagjinit

Tonin Çobani BF0030

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

I konsideruar nga autori si sprovë letrare, libri i ri hedh dritë në udhëkryqet e studimit të njërës prej veprave më të përfolura kombëtare, Kanunit të Lekë Dukagjinit. Prej librit marrin përgjigje shumë debate rreth marrëdhënieve të françeskanit mendjendriturit Gjergj Fishtës me Kanunin. Prej kërkimeve që bënë autori gjithmonë ka një zbulim të ri në mentalitetin, psikologjinë, kulturën dhe traditën e trevave veriore

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fishta
ISBN9789928161567

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

ISBN9789928161567
VendodhjaLezhe
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër