Edhe dy libra te tjere te Robert Green - set

Robert Greene SET0130

New product

Përshkrim i shkurtër

Robert Green eshte nje nga mendimtaret me te shquar te kohes tone. I njohur per librat e tij bestseller “48 ligjet e pushtetit” dhe “Mastery”, ne u rekomandojme per te lexuar edhe dy libra te tjere me po kaq vlere: “33 strategjite e luftes” dhe “Arti i joshjes”, te cilet i gjeni ne nje pako ne oferte.

More details

11201 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA

3 600 Lekë

-10%

4 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra permban:

“33 strategjite e luftes” nga Robert Greene A-000412

https://bukinist.al/sq/motivim-dhe-zhvillim/11526-33-strategjite-e-luftes.html

Nga autori i librit bestseller i librit “48 ligjet e pushtetit', Robert Greene, vijne te qemtuara shkelqyeshem strategjite e luftes qe mund te na ndihmojne te fitojme mjeshteri ne boten moderne.

Duke perfshire kulturat mbareboterore dhe duke sintetizuar dhjetera tekste politike, filozofike dhe fetare, '33 Strategjite e luftes' eshte nje udhezues gjitheperfshires per lojen delikate shoqerore te jetes se perditshme.

Bazuar ne mesime te thella, te perjetshme, ilustruar me bollek me shembuj te gjenialitetit dhe marrezise se te gjitheve, nga Napoleoni te Margaret Thatcher-i dhe Hanibali te Uliks S. Granti, te diplomate, te ashtuquajturit kapitene industrie, deri te shpataret samuraje.

 

“Arti i joshjes” nga Robert Green

https://bukinist.al/sq/motivim-dhe-zhvillim/14288-arti-i-joshjes.html

Njelloj thelbësor si "48 Ligjet e Pushtetit", edhe "Arti i joshjes” ofron një shembull te domosdoshem per joshjen, ku shpërfaqet njëra nga armet kryesore ne gjithe historine e njeriut, që përben formen me te eperme te pushtetit

"Arti i Joshjes" na shpie në nje rrugëtim përmes karaktereve dhe cilësive të dhjetë figurave tipike në joshje (ku perfshihen Sirena, Dashnori ideal, i Vardisuri, i Natyralistit, Karizmatiku dhe Ylli), krahas njëzet e katër mënyrave falë të cilave gjithkush mund ta mposhtë qëndresën e kotë të viktimës së vet, pikërisht duke zbatuar këtë formë to përhershme dhe të paepur arti.

Data sheet

Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1