Cmim i reduktuar! Taras Bulba Shiko më të madhe

Taras Bulba

Nikollaj V. Gogol A-004952

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nje roman historik i vendosur mes shekullit të gjashtëmbëdhjetë dhe në fillim të shekullit të shtatëmbëdhjetë, ku tregohet revolta e pergjakshme kozake kundër polakëve e udhëhequr nga komandanti trim Taras Bulba.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789992787031

270 Lekë

-10%

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Taras Bulba, një perzonazh i mitologjisë Ukrainase, ndiqet në këtë revoltë nga dy djemtë e tij.

Të bashkuar në një betejë të ashpër kundër shtypësve të tyre të ashpër polakë. Historia e tyre është një pasion dhe dashuri romantike, tradhtia e një djali dhe ndëshkimi i ashpër i atit.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe182
ISBN9789992787031
Titulli origjinalTaras Bulba
RedaktoriXhevat Beqaraj
Viti i Botimit2003
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiBujar Doko