Klienti View larger

Klienti

John Grisham BD0409

New product

Përshkrim i shkurtër

"Marku gjendet i mbërthyer në mes të një sistemi ligjor të çmendur dhe një vrasësi mafioz, që vepron i dëshpëruar për të mbuluar krimin e tij.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333437

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

E vetmja aleate e tij është një grua e quajtur Regi Lov që kishte vetëm katër vjet punë si avokate. Prokurorët janë të gatshëm të thyejnë çdo rregull për ta bërë Markun të flasë. Asgjë nuk do ta ndalonte mafien për tia mbyllur gojën. Dhe Regi do të bëjë gjithçka për të mbrojtur klientin e saj, madje duke vënë në lojë edhe jetën e të dyve." "Na detyron të kridhemi në mendime... I magjishëm... Xhon Grisham vazhdon të na tundojë me çdo krijim të tij të ri. Romani i tij i fundit, "Klienti", ka një ndërthurje të mençur, të tërheq me zgjuarsi në brendi dhe është mjaft prekës. Ai na paraqet një hero të ndryshëm e tërheqës: një djalë të vogël njëmbëdhjetëvjeçar. Mark Suei është i paharrueshëm... Çdo gjë tingëllon kaq e vërtetë, që nga personazhet kryesore deri tek ata më dytësorë litur plot ngjyrime e në sfondin e një sistemi të korruptuar drejtësie." The Milwaukee Journal "Të rrëmben e të bën për vete... I vetëm në llojin e vet... Deri tani libri i tij më i mirë." Cosmopolitan "Dëshira për të mësuar se çfarë vjen më pas, të bën të kalosh me padurim te faqja tjetër. Xhon Grisham është një mjeshtër i vërtetë i ndërtimit të ngjarjeve të ethshme The Washington Post "Me "Klientin" Xhon Grishami është në nivelin e tij më të mirë. The Atlanta Journal

Data sheet

pages496
ISBN9789994333437
Published year2007
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Danga