Bashkëpunëtori View larger

Bashkepunetori

John Grisham BD0537

New product

Përshkrim i shkurtër

Një tjetër roman thriller brilant nga John Grisham. The Boston Globe shkruan për këtë roman: Mjeshtëror, një thriller që të bën për vete

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994305162

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kajl Mekavoji zotëron një mendje juridike të shquar. I pashëm dhe i dashur, ai ka një të ardhme të ndritshme. Por ka edhe një të fshehtë të errët, që mund t’ia shkatërrojë ëndrrat, karrierën, madje dhe jetën. Një natë, e fshehta i përplaset në fytyrë.

Njerëzit që e takojnë Kajlin kanë një video komprometuese dhe do ta përdorin për ta shkatërruar – po të mos bëjë saktësisht çfarë i thonë ata. Ajo çka i propozojnë Kajlit është një gjë për të cilën çdo jurist i ri ambicioz do të bënte të pamundurën: një punë në Manhatan si bashkëpunëtor në firmën juridike më të madhe të botës.

Nëse Kajli pranon, shumë shpejt do të bëhet partner i firmës dhe do të fitojë pasuri. Por ka një kleçkë. Kajli nuk do të punojë për firmën, por kundër saj në një konflikt ndërmjet dy kontraktuesve të fuqishëm të mbrojtjes, që vlen miliarda.

Tani Kajli gjendet i kapur midis forcave kriminale që e manipulojnë atë, FBI-së dhe firmës së tij – në një komplot të keq, nga i cili edhe Kajli, me gjithë zgjuarsinë, shkathtësinë e trimërinë e tij, mund të mos jetë në gjendje të shpëtojë i gjallë.

VLERESIME RRETH LIBRIT

“E PAMUNDUR TA LËSHOSH NGA DUART”

- The New York Times

“GRISHAM TIPIK”

- Entertainment Weekly

“NJË LIBËR QË LEXOHET ME NJË FRYMË”

- Los Angeles Times

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages416
ISBN9789994305162
Shtëpia botueseThe partner
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaqo Trajçe
RomanMister&Thriller
I ri1