Dublinasit - HC View larger

Dublinasit - HC

James Joyce A-008385

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër reflekton jetën në Irlandë në nisje të shekullit të kaluar, dhe duke hedhur poshtë eufemizmat, zbulon realitetin aspak romantik të Irlandezëve. Secila nga të 15 historitë ofron grimca nga jetët e dublinasve të zakonshëm dhe bashkërisht këto histori përbëjnë portretin e një kombi.

103 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789992794814

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages240
ISBN9789992794814
Shtëpia botueseDubliners
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiIdlir Azizi