Pse iku qenushi View larger

Pse iku qenushi

Gaqo Bushaka A-004052

New product

Përshkrim i shkurtër

Gaqo Bushaka, shkrimtari i dashur për fëmijë, vjen sërish me këtë përmbledhje me vjersha për më të vegjlit.

More details

491 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928233981

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Me një gjuhë të përshtatshme për ta, tematikat e lvëvruara shkojnë që nga fabulat me kafshë, te vjershat edukative, të gjitha të para nën optikën e zbavitjes.

Me ilustrime nga Elidor Kruja, shfletimi i librit bëhet dhe më i këndshëm e më argëtues për të gjithë fëmijët.

Fragmente nga libri

ZOGU I VOGËL

Eja, zog i vogël,

tani që than acari,

tek unë do të jesh ngrohtë

gjersa të vijë behari.

Eja, o zog i vogël,

të rrimë tok të dy,

unë dhe çokollatën

do ta ndaj me ty!

Eja, o zog i vogël,

se miqtë si ti i dua,

që gaz e trishtim

t’i ndajnë me mua.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages54
ISBN9789928233981
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1