Gjiri i argjendtë View larger

Gjiri i argjendte

Jojo Moyes BUE497

New product

Përshkrim i shkurtër

“Romani aq i lexuar "Gjiri i argjendtë" është nga librat më të mirë të autores britanike Jojo Moyes , pasi ato ngrenë probleme të mëdha të shoqërore, e vë gishtin në plagë dhe rrëfimi i saj i dallgëzuar dhe me ritëm të lartë të shtyn të mbash qëndrimin e duhur, të jep si të thuash një leksion të mirë. Por "Gjiri i argjendtë" nuk është vetëm një libër social i rëndësishëm, krejt ndryshe, i pazakontë, plot të papritura... ai është një fitore e rëndësishme dhe e vyer e shkrimtares...”

More details

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN978-9928-03-352-9

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Sunday Expres

“Kur njiheni me personazhet e “Gjirit të argjendtë” ju do të ndiheni paksa ngushtë, sepse veprimi psikologjik i tyre të krijon një gjendje ankthi dhe befas pësoni një transformim të bukur, duke ndryshuar menjëherë.

Ky tjetërsim është një kulm, një mundësi e bukur dhe krijon një magji tjetërsoj. Personazhet e këtij romani të mbeten gjatë në mendje, si edhe në librat e tjerë të Moyes – it, të shoqërojnë në çdo hap madje të hedhin në veprim, duke i dhënë ngjyrë edhe personalitetit. Mos harroni se të tillë janë romanet e shkruar me një sinqeritet të habitshëm nga shkrimtarja britanike Jojo Moyes.”

New York Times

“Gjiri i argjendtë është romani që ju krijon një situatë interesante dhe vepruese, një motiv më tepër për të lexuar veprat e shkrimtares britanike duke ju ngjallur kështu një ndjenjë të bukur përplot joshje që me siguri ju shtyn ta lexoni librin me një frymë.

Kjo është letërsia kontemporane dhe e bën Gjirin e argjendtë një libër me vlera të mëdha. Jojo Moyes s’bën lojëra: ajo të hedh me ngut në navigimin madhështor të leximit dhe freskia të rreh gjoksin me nota të ngrohta që të japin një shpirt të jashtëzakonshëm...”

Indipendent on Sunday

“Gjiri i argjendtë është një realizim i këndshëm. Kjo ndihet në çdo faqe, njëra pas tjetrës, duke të bërë për vete, sepse ky libër të rrëmben plot pasion dhe të fal emocione si kurrë ndonjëherë tjetër.”

Daily Mail

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages354
ISBN978-9928-03-352-9
Shtëpia botueseSilver Bay
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaulant Hatia
RomanRomancë&Pasion
I ri1