Të vrasësh zogun përqeshës View larger

Te vrasesh zogun perqeshes

Harper Lee BOM0018

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani më i vlerësuar i shekullit të XX. Këtë shije kanë përzgjedhur lexuesit e bibliotekave amerikane. Fituesi i çmimit Pulitzer, vjen me sukses edhe për lexuesin shqiptar

More details

61 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341481

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Një nga rrëfimet më të dashura të të gjitha kohërave. "Të vrasësh zogun përqeshës" ka fituar çmimin Pulitzer dhe është përkthyer në më shumë se dyzet vende të botës duke u shitur në më shumë se 30 milionë kopje; edhe filmi i bazuar në këtë roman është ndjekur nga një numër shumë i madhe shikuesish. Sipas një ankete të zhvilluar në bibliotekat e Amerikës është cilësuar romani më i mirë i shekullit të njëzetë.

Komente mbi librin

"Një roman i tillë i rrallë, i shkëlqyer, i cili pa dyshim do të ketë lexues të shumtë... një roman me frymë të theksuar bashkëkohore."

Chicago Tribune

"Dukuri e rrallë e letërsisë... Zbavitës, gëzimndjellës dhe i shkruar në një stil befasues..."

Vogue

"Një libër jashtëzakonisht prekës dhe ndërkohë kaq zbavtës e tërheqës..."

Truman Capote

"Libri i saj vendoset në rangun e rrallë të atyre librave që të mbeten përherë në kujtesë."

Bookman

 

Data sheet

pages320
ISBN9789994341481
Shtëpia botueseOMSCA-1
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJorgji Qirjako