Frankenshtajni (Versioni per te rritur) View larger

Frankenshtajni (Versioni per te rritur)

Meri Shelli BDR116

New product

Përshkrim i shkurtër

Kryevepra e Meri Shellit, një roman i shkruar në stilin gotik, fama e të cilit ka pushtuar botën. Frankenshtajni është një student i ri dhe idealist, që pasi arriti të zbulonte të fshehtën e jetës, krijoi një qenie të gjallë sikurse vetja. Po, fatkeqësisht, qenia e krijuar del jashtë kontrolli dhe kthehet në përbindësh.

More details

103 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
Viti i botimit2014

620 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ky, ndonëse në fillim është zemërmirë dhe i urtë, më pas u fut frikën gjithë atyre që rastisin ta shohin dhe për t’u shpëtuar shpotitjeve dhe syrit të njerëzve, i duhet të fshihet.

I vetmuar dhe i braktisur nga shoqëria njerëzore, përbindëshi bëhet mizor dhe kërkon të marrë hak me çdo kusht ndaj krijuesit të vet. Frankenshtajni për ta vrarë e ndjek deri në zonat e mbuluara me akull të Arktikut.

Nëpërmjet kryeveprës së saj, sa klasike aq edhe aktuale, Meri Shelli tregon pasojat e tmerrshme, të cilat rrjedhin kur luhet me rregullsitë e natyrës apo ligjet e Perëndisë, që sjellin në jetë krijesat njerëzore.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages256
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKlodian Brici
RomanMister&Thriller