Meri Shelli

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 4 of 4 items
 • Quick view
  620 Lekë In Stock

  Kryevepra e Meri Shellit, një roman i shkruar në stilin gotik, fama e të cilit ka pushtuar botën. Frankenshtajni është një student i ri dhe idealist, që pasi arriti të zbulonte të fshehtën e jetës, krijoi një qenie të gjallë sikurse vetja. Po, fatkeqësisht, qenia e krijuar del jashtë kontrolli dhe kthehet në përbindësh.

  620 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Tmerr. Romancë. Shkenca. Një përrallë klasike që nuk duhet humbur kurrësesi. Frankenstein duhet të jetë një lexim i domosdoshëm për çdo adhurues të letërsisë klasike, fantashkencës dhe të thrillerit. Ky roman klasik na tregon historinë e pasojave shkatërruese për ata që ndjekin pushtetin dhe lavdinë.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  620 Lekë In Stock

  Përbindëshi Frankenshtajn, një nga librat më të famshëm në histori vjen në këtë botim i përshtatur për lexuesit e vegjël.

  620 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  300 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 4 of 4 items