Frankenshtanji View larger

Frankenshtanji

Meri Shelli A-007984

New product

Përshkrim i shkurtër

Tmerr. Romancë. Shkenca. Një përrallë klasike që nuk duhet humbur kurrësesi. Frankenstein duhet të jetë një lexim i domosdoshëm për çdo adhurues të letërsisë klasike, fantashkencës dhe të thrillerit. Ky roman klasik na tregon historinë e pasojave shkatërruese për ata që ndjekin pushtetin dhe lavdinë.

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Univers
ISBN9789928355024

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ideja për historinë i këtij romani autores i erdhi në një ëndërr që kishte parë rreth shkencëtari që kishte krijuar jetën dhe ishte tmerruar nga ajo që kishte bërë. Kjo romancë e stilit gotik është ndër të parat romane të vërteta fantastiko-shkencore, nëse jo e para.

Një shkencëtar i ri i quajtur Viktor Frankenstein, pasi kalon përvojën e tij afër vdekjes, vendos të luajë rolin e Zotit dhe të krijojë jetën në formën e një krijese groteske, e cila kthehet në një makth.

Nëpërmjet përvojës së tij, ai mëson se dhurata e jetës është e çmuar, jo e disponueshme. Rrugëtimi dhe transformimi i tij personal ka prekur thellë lexuesit.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages304
ISBN9789928355024
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAltin Hoxha
RomanMister&Thriller
I ri1