Reduced price! Tatuisti i Aushvicit View larger

Tatuisti i Aushvicit

Heather Morris BLV0059

New product

Përshkrim i shkurtër

Një roman i bazuar në një histori të vërtetë, nga Heather Morris! Një histori dashurie në një kamp përqendrimi, ajo e Lejli dhe Gita Sokolovit, jo vetëm që do t'i mbijetonte ditëve të vështira, por do të dokumentohej me detaje shumë vite më pas. Një histori e mbetur peng për shtatëdhjetë vjet me radhë, e cila do t'ju bëjë për të qarë, por edhe do t'ju falë optimizëm. Janë shkruar libra pa fund për Holokaustin, por asnjë si ky që keni në dorë.

More details

874 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928216496

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Unë i bëra tatuazh numrin në krah,

ajo bëri tatuazh emrin e saj në zemrën time...

Ajo... priste radhën për të bërë tatuazh numrin e saj. Dridhej... ishte një vajzë aq e re! Ai... ishte tatuisti.

Nuk e ngrinte kokën asnjëherë nga puna, por, papritmas ngriti sytë dhe pa atë... Ishte dashuri me shikim të parë.

Për hir të dashurisë, por edhe të drejtësisë, Lejli do të rrezikojë jetën, duke përdorur pozicionin e tij "të privilegjuar", për të shkëmbyer bizhuteri dhe para të marra nga hebrenjtë e vrarë, me pak ushqim, për të mbajtur gjallë shpirtin e hebrenjve të burgosur.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages242
ISBN9789928216496
Shtëpia botueseThe Tattooist of Auschwitz
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlendi Lami
RomanMister&Thriller
I ri1