Plani sekret per Kosoven View larger

Plani sekret per Kosoven

Ylli Molla BAT0041

New product

Përshkrim i shkurtër Në faqet e këtij libri do të gjeni dëshmitë e disa prej drejtuesve më të lartë të ushtrisë shqiptare, në vitet 1980-1990, kur u shfaq hapur kërkesa legjitime për Kosovën Republikë. Një pjesë e tyre janë botuar në gazetën Shekulli gjatë viteve 1998-2000, kur nisi dhe përfundoi me sukses lufta e vërtetë midis Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ushtrisë së Serbisë.?

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789994380710
Viti i botimit2006

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në faqet e këtij libri do të gjeni dëshmitë e disa prej drejtuesve më të lartë të ushtrisë shqiptare, në vitet 1980-1990, kur u shfaq hapur kërkesa legjitime për Kosovën Republikë. Një pjesë e tyre janë botuar në gazetën Shekulli gjatë viteve 1998-2000, kur nisi dhe përfundoi me sukses lufta e vërtetë midis Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ushtrisë së Serbisë. Dy prej dëshmitarëve janë bashkautorë të planit Shpërthimi, që u hartua sipas kërkesës së Enver Hoxhës dhe angazhimit të veçantë të Mehmet Shehut, ish-kryeministër dhe ministër i Mbrojtjes, në vitet 1980-1981. Ushtarakë të tjerë madhorë kanë organizuar stërvitje luftarake, në përmbushje të detyrës së sulmit për të marrë Prishtinën. Detajet e kësaj dosjeje intriguese, bashkë me zhvillimet më të hershme dhe më të vona të Luftës së Ftohtë, risjellin në vëmendjen e lexuesit disa nga ngjarjet e bujshme ushtarake, të treguara nga protagonistët me uniformë?

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages160
ISBN9789994380710
Viti i botimit2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë