Reduced price! Anglishtja e re pa mundim - Metoda ASSIMIL View larger

Anglishtja e re pa mundim - Metoda ASSIMIL

Metoda ASSIMIL BUE496

New product

Përshkrim i shkurtër

Ju dëshironi të mësoni pa mundim, anglishten e sotme, të domosdoshme dhe të frytshme? Ky libër është për nivelin fillestar dhe mesatar

More details

171 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN

1 104 Lekë

-8%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ju dëshironi të mësoni pa mundim, anglishten e sotme, të domosdoshme dhe të frytshme?

Në fakt, parimi i të mësuarit që siguron suksesin e metodës sonë ASSIMIL është ai i përvetësimit intuitiv. Kjo metodë ka të bëjë me frekuentimin e përditshëm në të folur dhe në të gjithë procesin e mësimit të gjuhës, për t’u familjarizuar me të, me fjalorin dhe gramatikën, të cilat përvetësohen hap pas hapi në mënyrë progresive.

Studimi që bëhet sipas kësaj metode përmban dy faza që dallohen lehtë:

Faza pasive, gjatë së cilës ju krijohet mundësia “të thyeni” gjuhën e folur, duke lexuar dhe përsëritur çdo mësim.

Pastaj vjen faza aktive, që ju lejon të përdorni strukturat dhe mekanizmat e përvetësimit, gjithmonë duke vijuar të përparoni hap pas hapi në gjuhën angleze.

Çfarë do të gjeni në këtë metodë?

Dialogë të shkathët, mjaft të përdorur në gjuhën e folur, gjë që krijon mundësi për të ecur përpara në të folur e në të shkruar;

-zgjidhje të situatave reale me fjalorin e sotëm të ditës, si dhe me format aktuale gramatikore të shprehjeve;

-proces gramatikor sipas një studimi të kujdesshëm duke mënjanuar të mësuarin përmendësh, por duke përdorur gjithnjë format e domosdoshme të ngrira, standarde;

-sistemin e një përsëritjeje të përhershme për të rrënjosur gjithçka që është fituar përgjatë studimit tuaj;

-më në fund humorin që është aq karakteristik në gjuhën e bukur angleze, por edhe në metodat ASSIMIL.

Data sheet

pages680
Shtëpia botueseUEGEN
Published year2000
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë