Fjalor anglisht-shqip (35.000 fjalë) View larger

Fjalor anglisht-shqip (35.000 fjale)

Shpëtim Çuçka TO0207

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky fjalor anglisht-shqip, me rreth 35000 fjalë-titull, është rezultat i një pune të kujdesshme, ku shquhet njohja shumë e mirë e anglishtes dhe shqipes nga autori.

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994311166

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ky fjalor anglisht-shqip, me rreth 35000 fjalë-titull, është rezultat i një pune të kujdesshme, ku shquhet njohja shumë e mirë e anglishtes dhe shqipes nga autori. Ai mëton të jetë një kontribut në mënyrën e pasqyrimit të fjalës dhe korpusit kryesor frazeologjik të anglishtes dhe në baraspeshimin e tyre të përshtatshëm dhe të besueshëm në gjuhën shqipe. Barasvlerësit shqip janë dhënë duke zbatuar zhvillimet e sotme leksikore e gramatikore. Një instrument kulturor i domosdoshëm për çdo sferë të veprimtarisë shoqërore.

Data sheet

pages920
ISBN9789994311166
Shtëpia botueseToena
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip/Anglisht
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri