Anglishtja e re pa mundim - Metoda ASSIMIL Shiko më të madhe

Anglishtja e re pa mundim - Metoda ASSIMIL

Metoda ASSIMIL BUE496

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ju dëshironi të mësoni pa mundim, anglishten e sotme, të domosdoshme dhe të frytshme? Këtë mundësi ua jep ky botim i ri anglishtes që shoqërohet me 3 CD dhe një libër të plotë, ku do të gjeni përgjigje për të gjitha gjërat që ju shqetësojnë në përvetësimin e gjuhës angleze. Ky libër është për nivelin fillestar dhe mesatar

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Fletët680

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

29 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ju dëshironi të mësoni pa mundim, anglishten e sotme, të domosdoshme dhe të frytshme?

Këtë mundësi ua jep ky botim i ri anglishtes që shoqërohet me 3 CD dhe një libër të plotë, ku do të gjeni përgjigje për të gjitha gjërat që ju shqetësojnë në përvetësimin e gjuhës angleze.

Në fakt, parimi i të mësuarit që siguron suksesin e metodës sonë ASSIMIL është ai i përvetësimit intuitiv. Kjo metodë ka të bëjë me frekuentimin e përditshëm në të folur dhe në të gjithë procesin e mësimit të gjuhës, për t’u familjarizuar me të, me fjalorin dhe gramatikën, të cilat përvetësohen hap pas hapi në mënyrë progresive.

Studimi që bëhet sipas kësaj metode përmban dy faza që dallohen lehtë:

Faza pasive, gjatë së cilës ju krijohet mundësia “të thyeni” gjuhën e folur, duke lexuar, duke dëgjuar dhe përsëritur çdo mësim.

Pastaj vjen faza aktive, që ju lejon të përdorni strukturat dhe mekanizmat e përvetësimit, gjithmonë duke vijuar të përparoni hap pas hapi në gjuhën angleze.

 

Çfarë do të gjeni në këtë metodë?

Dialogë të shkathët, mjaft të përdorur në gjuhën e folur, gjë që krijon mundësi për të ecur përpara në të folur e në të shkruar;

-zgjidhje të situatave reale me fjalorin e sotëm të ditës, si dhe me format aktuale gramatikore të shprehjeve;

-proces gramatikor sipas një studimi të kujdesshëm duke mënjanuar të mësuarin përmendësh, por duke përdorur gjithnjë format e domosdoshme të ngrira, standarde;

-sistemin e një përsëritjeje të përhershme për të rrënjosur gjithçka që është fituar përgjatë studimit tuaj;

-më në fund humorin që është aq karakteristik në gjuhën e bukur angleze, por edhe në metodat ASSIMIL.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët680
Titulli origjinalUEGEN
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë