Dittionario italiano-albanese 1702

Át Francesco Maria da Lecce FRA0030

New product

Përshkrim i shkurtër

Dittionario italiano-albanese (1702) është një botim i rrallë me vlera gjuhësore, por edhe historike dhe kulturore. Ky është ndër fjalorët e parë dygjuhësh, i përgatitur nga At Francesco Maria da Leçe. Teksti është botim kritik i përgatitur me hyrje dhe fjalësin shqip nga Gëzim Gurga, profesori shqiptar që jeton në Itali

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789995678326

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Me hyrje dhe fjalësin shqip. Përgatitur nga Gëzim Gurga

Data sheet

pages862
ISBN9789995678326
Published year2009
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç