Ju lutem, shkurt! Shiko më të madhe

Ju lutem, shkurt!

Vaclav Havel FB0093

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Libri është ndërtuar në formën e një interviste të gjatë me gazetarin Karel Hvizhgjala dhe i plotësuar edhe me shënime të vetë Havelit, mbajtur në vitet '90 e më pas në vitet 2000. Përmes intervistës dhe shënimeve vjen jeta e dramaturgut dhe politikanit, jeta e ndarë "përgjysmë" mes këtyre të dyjave, burgosjet e tij, përpjekjet në krye të një politike plot tallaze, në një vend që po dilte nga diktatura.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789951494212

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe319
ISBN9789951494212
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiIlir Alushi