Cmim i reduktuar! Lufta kundër pavarësimit të Shqipërisë: 1900-1924 Shiko më të madhe

Lufta kundër pavarësimit të Shqipërisë: 1900-1924

Ismail Strazimiri NA0067

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri ndjek hijen e autorit, i cili është një personazh i lënë në harresë si patriot që qëndroi në krah të Ismail Qemalit e Fan Nolit dhe mbeti në histori si një ndër dëshmorët me moshë më të vjetër që luftoi kundër fashizmit. "Lufta kundër pavarësimit të Shqipërisë", me dëshmitë tronditëse të tij, është një provë se shqiptarët shpesh e kanë përdorur energjinë e tyre për të ndërtuar pushtet vetjak me ndihmën e faktorëve më keqdashës ndaj shtetit shqiptar. Tradhëtitë dhe ndryshimet e mëdha të historisë para pavarësisë vijnë edhe si dëshmi edhe si analiza historike

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
Fletët355
ISBN978 9928 4017 1 7

595 Lekë

-15%

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët355
ISBN978 9928 4017 1 7
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë