Zef Shkorreti, mesuesi hero I kohes se tij

Nikolle Loka NL0004

New product

Përshkrim i shkurtër

Jeta dhe vepra e mësuesit nga Oroshi, Zef Shkorreti, i cili për disa dekada arsimoi disa breza fëmijësh. Detaje nga jeta që vijnë nga dëshmitë, dokumentet dhe vlerësimet për mjeshtrin e pedagogjisë në zonën e Mirditës

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN978 9928 04 192 0
Viti i botimit2014

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Hasim shpesh mbiemrat Mirdita, Tirana, Kruja, apo deri në mbiemra fshatrash. Kështu edhe Shkorreti është një fshat i vogël, apo lagje, aty përballë qytezës së Repsit, buzë lumit Fan. 

Do të kishte humbur nëpër kohë emri i këtij fshati nëse këtë mbiemër nuk do ta mbante mësuesi Zef Shkorreti, apo mësues Zefi nuk do të kujtohej pa këtë mbiemër. Është kjo bashkëjetesë që ka ardhur deri në ditët e sotme, herë e harruar e herë me shkëlqim e asnjëherë në vendin që i takon. 

Në këtë botim Zef Shkorreti rreshtohet me dinjitet përkrah atyre burrave që kanë lënë gjurmë në historinë e arsimit në Mirditë. 

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages260
ISBN978 9928 04 192 0
Shtëpia botueseEMAL
RedaktoriIlvana Marku
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë