Categories

Specials

List of products by supplier: Toena

per page
Showing 225 - 256 of 304 items
 • Quick view
  320 Lekë 400 Lekë -20% In Stock

  Në vëllim evokohet edhe poezia me vargje jugore të Bregut të Detit, ku gjejmë po atë jehonë, po atë fjalor, po atë atmosferë të erës së detit dhe malit, po atë pasion dhe po atë fuqi që ndeshim në poezinë tradicionale të zonës.

  320 Lekë
  400 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 900 Lekë -20% In Stock

  Liber , te cilin autori e sjell ne formen e ditarit. Ai pershkruan pervojen e tij ne Partine Socialiste.Vitet 1991-1996.

  720 Lekë
  900 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë 1 500 Lekë -20% In Stock

  Çdo kapitull i librit përbën një libër më vete; gëzohesh me gëzimet e personazheve dhe dëshpërohesh me dhimbjet e tyre.

  1 200 Lekë
  1 500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% In Stock

  Ne, tokësorë me staturë shkencëtari, lindur në imagjinatë, por vendosur në qendra reale kërkimore të hapësirës, përmes ngjarjesh tipike, ju dëshmojmë arritjen marramendëse të këtij shekulli; zbulimin e mijëra planeteve të reja në Gjithësi, ku mund të ndodhen ALIENËT. Ky liber eshte fitues i Çmimit vjetor te Ministrise se Kultures per letersine per femije...

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  640 Lekë 800 Lekë -20% In Stock

  Ky publikim kontribuon në mbështetjen metodologjike të të gjithë të interesuarve, student apo specialist, në thellimin e studimeve në fushën e politikës financiare të ndërmarrjes, të cilat mbeten një terren jo shumë i hulumtuar në kontekstin shqiptar.

  640 Lekë
  800 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  960 Lekë 1 200 Lekë -20% In Stock

  Ky është një libër ndriçues për këdo që dëshiron të japë kontribut në shoqëri e politikë, po edhe një dëshmi e rrahjes së mendimeve, e kontributeve, e luftës për përparim e demokratizim që kanë zhvilluar shoqëria civile dhe politika, ku ka kontribuuar dhe vazhdon të kontribuojë Valentina Leskaj.

  960 Lekë
  1 200 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 040 Lekë 1 300 Lekë -20% In Stock

  Në këtë roman rrëfehet historia e një të miture, ku muret e dhembshurisë oshtijnë dhe ku oxhaqet e ndjesisë i përkasin një qielli që qandhe dërsin nga mërzia.

  1 040 Lekë
  1 300 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 900 Lekë -20% In Stock

  720 Lekë
  900 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Për mbi një shekull kjo fabul e tmerrshme e magjepsëse, e mbushur me ankth siguroi popullaritet të madh. Radhitet si vepra më e rëndësishme e Wild-it përmes krijimeve të tij dhe midis arritjeve klasike të këtij lloji.

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  “Princesha Rugjinë” është një roman historik, ku përshkruhet figura historike e princeshës Rugjina Balsha, e cila, në kohën e saj, bëri epokë dhe la pas histori bëmash të pamata. Nisur nga të dhënat historike, nga ngjarjet e ardhura deri në ditët e sotme, shkrimtari Eqerem Canaj e ka ndërtuar veprën në mënyrë artistike dhe me plot kolorit të pasur, me...

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  Letërsia shqipe guxon të shtojë dhe një Princ të katërt, "Princin e buzëqeshjes" të Zija Çelës.

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  “Princi i vogël” - kjo kryevepër e letërsisë, vjen e shqipëruar nga përkthyesi i mirënjohur Shpëtim Çuçka. Pavarësisht se e rekomandojmë për moshat 7-15 vjeç, është një libër që mund të lexohet në çdo moshë, parë në një këndvështrim të ri.      

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  Permes satires dhe humorit te thelle Pellumb Kulla na sjell nje tufe me tregime te cilat shquhen per thellesi, mprehtesi dhe mjeshtri ne rrefim. Ky eshte vellimi i dyte brenda vitit qe Kulla vjen para lexuesve shqiptare.

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  320 Lekë 400 Lekë -20% In Stock

  Qielli spranon arna titullohet përmbledhja e tretë me poezi e autores Anila Kruti. Si nëntitull shoqërues i librit vjen emërtesa "99 poezi lirike", ku disa prej tyre janë pa titull.

  320 Lekë
  400 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% In Stock

  Një shikim dhe trajtim teorikisht kompleks nga pikëpamja sociale, demografike, urbane, kulturore është tërë lënda e gjërë e librit “Qyteti dhe patologjitë e jetës urbane”. Zgjerimi qyteteve, “shqyerja” e këmishës urbane, problemet e bashkëjetesës, të heterofobisë urbane, komunikimit qytetar dhe ndërtimit të komuniteteve qytetare, janë disa nga...

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  Kjo është historia e nënës së autorit, e mbledhur dhe e ruajtur përgjatë viteve si një sekret i shenjtë në shpirtin e shkrimtarit. Ai e nxjerr prej andej, teksa po plaket për t’ua treguar të gjithëve.

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  Një roman brenda romanit. Një subjekt kompleks që na fut në skutat e tij për të na shpalosur një botë të brendshme e të vuajtshme të një personazhi sa të fortë e të qëndrueshëm, në dukje, aq edhe të dhimbshëm dhe të rrënuar.

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 600 Lekë 2 000 Lekë -20% In Stock

  Ky set vjen per lexuesit e rinj, si nje rekomandim per lexime gjate pushimeve verore: Dy romane te befasishme; plot aventure, pasion, mister dhe aventure.

  1 600 Lekë
  2 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 900 Lekë -20% In Stock

  Pellumb Kulla eshte nje nder mjeshtrat e prozes se shkurter, ku spikat ironia me te gjithe regjistrat e saj. Edhe keto tregime sjellin prurjet me te fundit te tij ne kete zhaner ku sendertohet realiteti i nje emigranti ne Amerike dhe bota me gjithe dilemat, raportet e veshtira te komunikimit te individit dhe pershtatjes me realitete te tjera.

  720 Lekë
  900 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  640 Lekë 800 Lekë -20% In Stock

  Do të kishte dashur të ishte një zë i tjetërkujt, i largët, që s'kish të bënte me dashurinë e tyre; do të donte të kish qenë një vegim.

  640 Lekë
  800 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  Historia e këtij romani është  mjaft interesante, dhe, mbi të gjitha një akt për të zbuluar vetveten; pa iu nënshtruar opinionit të të tjerëve. Duhet të kërkosh njerëz që nuk kanë frikë të bëjnë gabime.

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% In Stock

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Poezitë e Camajt janë botuar vetëm kohëve të fundit për shkak të ndrojtjes së vetë poetit dhe censurës së asaj kohe.

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  960 Lekë 1 200 Lekë -20% In Stock

  Ky libër është një rrëfim mbi ankthin dhe trandjen që të dhuron emocioni, mbi betejën për të ruajtur pastërtinë klinike të ndjenjës në çfarëdo moshe që të jesh dhe një anatomi mbi dashurinë dhe forcën e rikthimit të saj në çaste të mbrame, duke të ridimensionuar edhe njëherë kujtimet, të shkuarën, të përditshmen, moshën, pamjen, shpirtin, profesionin,...

  960 Lekë
  1 200 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • “Alkimisti”, “Alef”, dhe “11 minuta” janë tri kryeveprat e Paulo Coelhos, rrëfimtarit më të magjishëm të ditëve tona, të cilat, së bashku, janë dhurata ideale e çdo feste për të apasionuarit pas letërsisë dhe rrëfimit.

 • “Alkimisti”, “Alef”, “Shkelja e kurorës” dhe “11 minuta” janë katër kryeveprat e Paulo Coelhos, rrëfimtarit më të magjishëm të ditëve tona, të cilat, së bashku, janë dhurata ideale e çdo feste për të apasionuarit pas letërsisë dhe rrëfimit.

 • Quick view
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% In Stock

  Shekulli i ri i politikës shqiptare është ai lloj studimi në fushën politikës që synon të përpunojë, të identifikojë dhe pasqyrojë sa më objektivisht vlerat, parimet, filozofinë dhe kulturën politike shqiptare gjatë njëqind viteve të kaluara

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  Ky libër është ndërtuar mbi një ngjarje të vërtetë. Sigurisht që autorja ka bërë ndryshime si te ngjarja ashtu edhe te disa nga personazhet, përndryshe nuk do të ishte letërsi artistike. 

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  640 Lekë 800 Lekë -20% In Stock

  Rrëfimi personal i një prej menaxherëve më të suksesshëm të Ballkanit. Një libër frymëzues - për të gjithë ata që besojnë se në jetë, të gjithë janë krijuar për të bërë gjëra të mëdha. Hyni në botën ku gjithçka është e mundur!

  640 Lekë
  800 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  240 Lekë 300 Lekë -20% In Stock

  240 Lekë
  300 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% In Stock

  Linda është 31 vjeç dhe në sytë e të gjithëve jeta e saj është e përsosur. Ajo banon në Zvicër, në një nga vendet më të sigurta të botës, ka një martesë të fortë dhe të qëndrueshme, një burrë që e do shumë, fëmijë të këndshëm që sillen mirë, si dhe punën e saj si gazetare në një të përditshme të rëndësishme.

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 225 - 256 of 304 items