Categories

Specials

List of products by supplier: Toena

per page
Showing 289 - 320 of 323 items
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Ilirian Zhupa është një befasi poetike, jo në kuptimin e çastit poetik, por në kuptimin e dinamikës dhe të vazhdimësisë së gjithë krijimtarisë së tij poetike.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Një roman i plotë, tronditës, bashkëkohor, tragjik, një simfoni pa asnjë notë të vetme false...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Me një ëmbëlsi të zakonshme të vrullshme dhe një gjuhë e aftë të mishërojë gjithësinë e vendeve, kulturave dhe eksperiencave, Carmine Abate tregon udhëtimet e pashtershme të “heroit të tij pa medalje”: udhëtime vajtje-ardhje, në kujtesë e në të tashmen.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Që në fillim duhet saktësuar se literatura e zgjedhur për librin "Të luajmë së bashku" është e gjitha kombëtare, duke u nisur nga fakti se literatura botërore është e shumtë dhe ne kemi nevojë të domosdoshme të përpunojmë e zhvillojmë muzikën tonë aq të bukur e të larmishme.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Dy histori dashurie të ndërprera verbërisht. Kufoma e braktisur e një të riu. Një inspektor i ndjekjes së krimeve në kërkim të vrasësve.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Duke lexuar Montronin, kuptojmë se të jesh librashitës është një prirje e bukur.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Kostandinopoja... Stambolli... Mbretëresha... Sido që ta quash, një është Stambolli: i magjishëm, i veçantë, i mrekullueshëm, i pagëzuar në misteret e Lindjes! Në këtë vend lindi Theanoja. Një vajzë që mbart brenda vetes diçka nga magjia e këtij qyteti dhe nga shpirti i tij i paepur.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Një roman i përkryer, i guximshëm dhe i rrezikshëm për atë çka përmban, por i fortë dhe i këndshëm për t’u lexuar. Ky libër ka marrë çmimin europian për letërsinë 2010

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Tilit i duhet të arratiset, shoqëruar nga Nela, vajza e bukëpjekësit. Në rrugëtimet e tyre të rrezikshme, që fëmijë e derisa rriten si akrobatëshëtitës, përmes gjithë vendit të shkatërruar nga luftërat fetare, ata takojnë shumë njerëz të vegjël dhe disa të ashtuquajtur të mëdhenj.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Dashuria është një vepër arti që krijohet nga një ansambël i tërë me “piktorë, poetë, këngëtarë e aktorë”. Njëri prej elementeve të “stonojë”, vepra e artit nuk arrin të japë ngjyrat, ritmin, notat, intonacionin e duhur...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Një guidë turistike e kryeqytetit shqiptar, i shoqëruar edhe me një aplikacion për turistët italianë. Libri është në gjuhën italiane dhe shoqërohet nga një aplikacion që mund të shkarkohet në telefon dhe në këtë aplikacion turisti italian mund të marrë të gjithë informacionin e duhur për të vizituar Tiranën në mënyrë të planifikuar dhe për të marrë përmes...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Ky libër është vijim i thrillerit “Kaosi i qetës” ku fatkeqësitë e heroit tonë Pietro Paladini vazhdojnë. Brenda një dite atij i ndodhin disa fatkeqësi të tjera, teksa vihet nën hetim për krime që nuk i ka bërë. Por, çfarë i ndodh në këtë copë rruge që rrëfehet plot mjeshtri nga Sandro Veronese. Për më shumë, iu ftojmë ta bëni pjesë të leximeve romanin e...

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Dorian Keys, një shqiptaro-amerikan i diplomuar në degën e biologjisë dhe Akademinë e Policisë, vjen me një novelë fantastiko-shkencore. Një sukses i arritur në SHBA, që tashmë vjen edhe para lexuesit shqiptar.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% In Stock

  Paulo Coelho është tashmë ndër autorët më të lexuar nga shqiptarët. Prandaj, për t’ju ardhur në ndihmë të gjithë të pasionuarve pas “Alkimisti”, “Alefit”, “Zahirit” apo “11 minuta”, ne rekomandojmë tre librat më të fundit të këtij autori që janë hedhur në qarkullim nga Shtëpia Botuese Toena.

  2 160 Lekë
  2 400 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Treni i Jugut, me qëndrimin ndaj hebrenjve spikat si një vepër letrare e mbështetur jo vetëm në një truall real ngjarjesh, por edhe në etnotipin dhe humanizmin e njohur të shqiptarëve

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky libër i ri me tregime është ndërtuar me mbresat e dy realiteteve, të matanë detit dhe të përkëtej detit...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  Ky libër u kushtohet fëmijëve të varfër shqiptarë që përballen me jetën e vështirë në familjet e tyre dhe detyrohen të bëjnë punë të rënda, për të mbijetuar.  

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Një roman që endet midis të shkuarës dhe të tashmes, midis hakmarrjes dhe detyrës, midis dashurisë dhe urrejtjes.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Një manual vjen falë përvojës dhjetëra vjeçare të kërkimeve dhe studimeve nga Dr. Polikron Çelës, personalitet i padiskutueshëm në fushën e pediatrisë dhe në edukimin e fëmijëve. Ky është libri që iu ka munguar deri më sot nënave të reja. Njohuritë që do të merrni përmes këtij libri do t’ua bëjnë më të lumtur prindërimin

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Eshtë një roman i dashurisë për të bukurën në një realitet herë-herë të shëmtuar; i dashurisë për vajzat, lulet dhe këngët e tyre, si edhe i paqtimit me fatin, duke e jetuar atë në çdo frymëmarrje.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Vëllimi me poezi i Qerim Skënderajt dallohet nga shumica e vëllimeve me vargje që po dalin në dritë në poezinë bashkëkohore. Ai spikat për qartësinë e vet kristaline.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Kjo poemë për dashurinë e munguar është pikërisht malli i pashuar, harmonjës, i femrës ndaj mashkullit, i gruas ndaj burrit, i barkut që kërkon frytin e shumëdëshiruar prej një burri, të Vetmit dhe të Askujt tjetër.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Veronika, një vajzë e re dhe e bukur sllovene, duket sikur ka arritur gjithçka ka dashur në jetë. Megjithatë, nuk është e lumtur.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  “Sarah Dessen konsiderohet si një yll i letërsisë për të rinj. Romanet e saj të suksesshme, të shkruara me ngrohtësi, humor dhe optimizëm, vëzhgojnë sjelljen e adoleshentëve në procesin e tyre të transformimit.” Los Angeles Times

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  Ky është vëllimi i dytë i Kujtim Dashit si tregimtar, ku shfaqet me rritje të ndjeshme të teknikave rrëfimtare, dhe me mprehtësi për kapjen e temave kyçe që dëshmojnë tiparet e këtij realiteti në krizë

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Një burrë dhe një grua, Isaku dhe Ingeri, takohen në shkorretet e shkreta të Norvegjisë. Burri punon pa u lodhur. Rreth tij, vrasja e fëmijëve, mashtrimi, xhelozia, lakmia, progresi janë tundime ku bien me radhë gruaja dhe fëmijët e tij, të afërmit dhe armiqtë e tij. Isaku, i lidhur me tokën e tij, ka vetëm një qëllim: të hapi toka djerr. Është pikërisht...

  1 000 Lekë
  In Stock
Showing 289 - 320 of 323 items