Reduced price! Nitroglicerine View larger

Nitroglicerine

Maklena Nika TO0671

New product

1109 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928376565

1 196 Lekë

-8%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

5 other products in the same category:

More info

në triadën time psikike

kam gjetur

shumë nitroglicerinë

shumë morfinë të simfonisë suaj

kam gjakun tuaj që shkruaj këto poezi

kam venat tuaja që më vështrojnë në çdo vegulli vetmie

kam nitratin tuaj të argjendtë në lotët e mi të lumturisë

kam glicerinën tuaj të parfumuar për zbutjen e dhimbjeve të mia

muzika juaj e pambuktë më nanuris e më vë në gjumë

netëve anemike dhe atrofike

kur muzika ime i ngjason një marshi funebër

kam shumë nitroglicerinë nga ju

për të normalizuar tensionin tim të brendshëm in situ

shoh dritën të shpërthejë mbi vernikun e diellit

kur gëlltis tabletat e nitroglicerinës (që m’i keni dhënë me kaq dashuri ndër vite)

pas sulmeve në zemër

ju dua, f. d.

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages128
ISBN9789928376565
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1