Pagjumesia View larger
Pjesë nga libri

Pagjumesia

Tahar Ben Jelloun A-005512

New product

Përshkrim i shkurtër

Një skenarist nga Tanzhei zbulon se pagjumësinë e tij kronike mund ta mposhtë duke vrarë. E para që e pëson është nëna e tij plakë. Por qetësia dhe netët me gjumë, që ai fiton nga vrasjet, janë të përkohshme. Në krye të një viti ai është në kërkim të një viktime tjetër.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928277824
Viti i botimit2020

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Shërbimi pranë të sëmurëve, urgjencat e spitalit, të sëmurë me alzaimer në stad të avancuar, asgjë nuk i shpëton skenaristit. Ai nuk vret, por siç parapëlqen të thotë, ai përshpejton vdekjen e njerëzve.

Kur eliminon një nga xhelatët e regjimit të Hasanit II, punët e tij marrin një dimension tjetër. Ai bën drejtësi dhe kjo i jep disa muaj qetësi, të përkthyera në kredite gjumi. Sa më i rëndësishëm të jetë viktima aq më shumë net me gjumë bën ai. I aftë për të kryer krime po aq të përkryera sa edhe në kinema, ai fillon ta masë veten me të mëdhenjtë e kësaj bote.

A do të arrijë të kryejë vrasjen e madhe, atë që do t'i lejojë ta mposhtë përfundimisht pagjumësinë? Asgjë nuk është e sigurt. Në çdo çast, një gabim në skenar mund të shkatërrojë gjithçka.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages287
ISBN9789928277824
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller
I ri1