Rrugica Dukeska View larger

Rrugica Dukeska

Sveva Casati Modignani BD0356

New product

Përshkrim i shkurtër

Midis Roza Avilianos, lindur dhe rritur në bodrumet e shtresave më të ulëta, dhe fisnikes Jozefa Paraviçini, gruaja e palumtur e princ Enrik Kastilias, lind një lidhje e fuqishme që, përtej dallimeve sociale, do t'i bashkojë për gjithë jetën.

More details

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994301027
Viti i botimit2009

950 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Jemi në Napoli, në fillim të shekullit XX. Midis Roza Avilianos, lindur dhe rritur në bodrumet e shtresave më të ulëta, dhe fisnikes Jozefa Paraviçini, gruaja e palumtur e princ Enrik Kastilias, lind një lidhje e fuqishme që, përtej dallimeve sociale, do t'i bashkojë për gjithë jetën. Përmes ngjarjeve të jetuara, shenjuar nga tragjedi dhe pasione, pasqyrohen dramat dhe vështirësitë e shekullit të kaluar në një afresk të fuqishëm dhe realist të një epoke. I dominuar nga dy figura të jashtëzakonshme femërore, ky është një roman që shpërthen me forcë ndjenja dhe ideale.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages500
ISBN9789994301027
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIra Panduku